استارتاپ ویکند خلیج فارس ، به همت پارک علم و فناوری خلیج فارس و مرکز رشد خلیج فارس در بوشهر برگزار شد.

اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود این است که :

استارتاپ ویکند چیست؟

استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، متخصصان کسب و کار، دانشجویان، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

در واقع استارتاپ ویکند راه فوق‌العاده‌ای است برای اینکه تجربه‌ی جدیدی کسب کنید؛ به شما کمک می‌کند در کار حرفه‌ای‌تان پیشرفت کنید و علاوه بر این خوش بگذرانید و با گروهی از افراد جالب و خلاق آشنا شوید. افرادی که ارتباط با آنها در آینده نیز می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

 

“>گزارش استارتاپ ویکند بوشهر

برنامه های استارتاپ ویکند خلیج فارس

روز نخست این رویداد  با ارائه ایده ­ها توسط صاحبان ایده همراه بود ، از بین تیم های ارائه کننده ده تیم توانستند به مرحله بعدی راه پیدا کنند. که پس از تشکیل تیم  شروع به آماده سازی اولیه ایده­ های خود کردند.

photo_2018-02-20_07-25-17

 

در ادامه روز دوم شرکت کنندگان در دو نوبت صبح و عصر از کارگاهای آموزشی  ” بوم کسب و کار ” با تدریس استاد احمد کردی  و “کلیدی ترین نکات حقوقی استارتاپ ها” با تدریس  سرکار خانم هنگامه عسگری بهره بردند.

در کارگاه موضوعات حقوقی که بخش مهم و پر کاربرد قراردادهای سرمایه گذاری مطرح شد، ضمن بیان الویت های سرمایه گذاران در بخش استارتاپ ها  به بررسی موردی یک نمونه از قراردادهای سرمایه گذاری پرداخته شد.

photo_2018-02-20_07-18-22
photo_2018-02-20_07-18-49

و اما روز پایانی استارتاپ ویکند خلیج فارس

سومین روز رویداد با هیجان و شور فوق العاده ای همراه بود، تیم ها از ساعات اولیه ضمن تکمیل بوم کسب و کار ایده خود ، خود را برای ارایه نهایی در حضور داوران آماده می کردند.به همین منظور کارگاه ” ارائه آسانسوری” توسط استاد محمد امین قاسمی زاده در صبح برگزار شد. باید بپذیریم که هر چقدر هم که فرآیند اجرای ایده کامل باشد، تا زمانی که دسترستی ارائه نشود ، قابلیت عرضه و ارزش گذاری درست را نمی تواند دارا شود.

photo_2018-02-20_07-18-41
در بخش پایانی این رویداد جناب آقای دکتر مزارعی رییس مرکز رشد خلیج فارس ضمن تشکر از حضور تیم ها و اساتید و داوران گرامی ، اولین رویداد استارتاپ ویکند خلیج فارس تیم های برگزیده قول مساعدت و همکاری بیشتر را دادند، همچنین  در این بخش جناب آقای  زرین فر رییس کارگروه اشتغال استان بوشهر ضمن سخنان کوتاهی خطاب به جمع حاضر، نوآوری را لازمه ی پیشرفت جامعه کنونی برشمردند و به درستی به نقش و جایگاه دو وجهی کسب و کارهای نوآورانه و استارتاپ ها در موضوع اقتصاد اشاره نمودند که فعالیت اصولی و چهارچوب مند این کسب و کارها لازمه اعتماد و حمایت بخش های دولتی و سرمایه گذاران است.

از جمله هدایای در نظر گرفته شده برای تیم های برتر استارت ویکند خلیج فارس

– حمایت از شکل گیری و توسعه کسب و کار از سوی بنیاد ملی نخبگان

– ورود سه تیم اول و سایر تیم های منتخب به دوره کشف ( پیش شتابدهی ) شتابدهنده کسب و کار

– حمایت از تیم های برتر به انتخاب پژوهشکده صنایع غذایی و مرکز توانمند سازی

– اعطای بن به ارزش ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال به افراد منتخب جهت حضور در کارگاه تدوین برنامه توسعه فردی از سوی آکادمی کسب و کار

 

نکته جالب توجه در بین تیم های برگزیده استارتاپ ویکند حضور پر تعداد و موفقیت آمیز بانوان بوشهری در  این رویداد است، که نشان از توانمندی و قابلیت های تحسین برانگیز این عزیزان است که از صمیم قلب آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون را بریشان از خداوند منان خواستاریم.
photo_2018-02-20_07-28-48

                                                               عکس دسته جمعی اختتامیه استارتاپ ویکند خلیج فارس