در دورهمی پرسش و پاسخ حقوقی استارتاپی چه گذشت؟

طبق هماهنگی قبلی بعمل آمده و همچنین براساس اعلام برنامه در لینک رویداد  دورهمی رایگان پرسش و پاسخ نکات حقوقی استارتاپ ها اولین نشست این دورهمی به صورت کاملا افتخاری با حضور تیم های استارتاپی و همچنین علاقه مندان به این حوزه در روز پنج شنبه دوازدهم بهمن ماه ۱۳۹۶  برگزار گردید.

این کارگاه حدود ساعت ۱۶ بعدازظهر شروع و تا ساعت ۱۹ ادامه داشت.

IMG_8486

موضوعات مطرح شده در دورهمی استارتاپی:

  1. قوانین بالادستی در حوزه استارتاپ ها
  2. چرا قرارداد های استارتاپی
  3. انواع قراردادهای استارتاپی

بخش مهمی از علل عدم موفقیت و اختلافات استارتاپ ها به این دلیل است که اعضاء یک تیم استارتاپ به درستی شرکاء خود را نمی‌شناسد و متناسب باتوانایی ها، شرایط و روحیات آن تصمیم گیری و تقسیم وظایف را انجام نمی دهند. در دورهمی به حاضرین توضیح داده شد که چگونه می‌توان هم بنیان گذاران و اعضاء تیم را سنجش نمود و این موضوع چه تاثیری در بهبود مدیریت داخلی یک تیم استارتاپ دارد و در این میان قراردادها و مقررات قراردادی چه تاثیری در حفظ چهارچوب حقوقی یک استارتاپ دارد، در ذیل عنوان یکسری از قراردادهای پر کاربرد در حوزه استارتاپ ها مطرح شده است:

  • قرارداد هم بنیانگذاران
  • توافقنامه سهامداران
  • قراردادهای همکاری و استخدامی
  • توافقنامه عدم افشاء یا رازداری
  • توافقنامه های عملیاتی( اجرایی)

قبل از اینکه راه اندازی یک استارتاپ را شروع کنیم باید درباره آنچه قرار است در آن انجام شود، افراد و هم تیمی ها ، روندی آینده تیم ، شرایط حضور و خروج هر یک از اعضاء جدید ، ورود یا پذیرش سرمایه گذاران و مدل های همکاری تصمیم گیری کرد و در قالب قرارداد آن ها را مکتوب کرد. در این دورهمی به همراه دوستان شرکت‌کننده مدل های مختلف همکاری و مشکلات و چالش های پیش روی تیم ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

IMG_8503

در بخش پایانی این دورهمی اسلایدی نمایش داده شد که همراه این پرسش بود که شماره شما در دنیای کسب و کارتان چند است؟ و برنامه تان برای آینده رسیدن به چه شماره ای است؟

 

اگر شما هم علاقه‌مند هستید در مورد موضوعات حقوقی استارتاپ ها و قراردادهای راجع به آن بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنم در آخرین دوره کلیدی ترین نکات حقوقی استارتاپ ها در سال ۱۳۹۶  شرکت کنید.

برای شرکت در این دوره روی لینک زیر کلیک کنید:

کارگاه “کلیدی ترین نکات حقوقی استارتاپ ها”