روزهای سرد نمایشگاه توسعه کسب و کار تهران۱۳۹۷

0 7

امروزه به طور قطع برگزاری نمایشگاه ها می تواند یکی از مهمترین رویدادهای بازرگانی که نمود اوضاع کسب و کار و تجارت آن کشور یا شهر و منطقه جغرافیایی باشد  ٬ محسوب می گردند.

از این رو برنامه وزارتخانه های متولی مثل وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه برگزاری نمایشگاه های عمومی و اختصاصی در حیطه تجارت خصوصا تجارت های نوین که قدرت تاب آوری در شرایط نامتعادل روز اقتصادی کشور را داشته باشند اهمیت دو چندانی دارد.

بازدید کنندگان به امید بازدیدی توام با کسب تجربه و اطلاع از وضعیت روز خود را از راه های دور و نزدیک به سمت محل داپمی نمایشگاه های تهران می رسانند و برگزارکنندگان نمایشگاهی که همه ساله شاهد رشد کمی برای پر کردن غرفه ها و کریدورهای مرتبط و غیر مرتبط با موضوع فعالیت خود اقدام می کنند که با تاکید بر معیارهای کسب سود و ایجاد رزومه برگزاری از شعارهای پر رنگ و لعاب و بالاخره رکن سوم نمایشگاه ها یعنی شرکت کنندگان اعم از شرکت های بزرگ و کوچک ٬گروه ها و کارآفرینانی که با صرف هزینه های گزاف به امید معرفی قدرتمند و اعتبار سازی بین رقبا چند روزی بر استند نمایشگاهی خود قد علم می کنند.

اما به واقع سهم هر یک در این نمایشگاه های ریز و درشت شهر ما در توسعه اقتصاد٬ ایجاد فرهنگ و آگاهی دهی شرایط روز به چه اندازه است؟

نقاط قوت و ضعف دومین نمایشگاه توسعه کسب و کار تهران

علی رغم انتقادات و ضعف های اجرایی سال گذشته ٬ دومین نمایشگاه بین المللی فرانچایز و توسعه کسب و کار تهران۱۳۹۷، در ۱۲ دی ماه مجدد کار خود را  توسط همان مجری آغاز کرد و البته با شعار های تمرکز بر ایجاد زیست بوم کار آفرینی و نوآوری و حضور مدیران ارشد کسب و کارهای زنجیره ای ،مراکز تجاری، فعالان اقتصادی مرتبط، صاحب نظران، اساتید دانشگاه و …

علی رغم یدک کشی عنوان نمایشگاه بین المللی فرانچایز٬ حضور شرکت کنندگان و حتی بازدید کنندگان خارجی در این نمایشگاه از دیگر نقایص این نمایشگاه محسوب می شود.

انتخاب فصل نامناسب برگزاری در دی ماه و عدم سهولت تردد و حضور بیاری از شرکت کنندگان و بازدید کنندگان ٬نبود شرکت ها و برند های مطرح در حوزه کسب و کار ٬ نبود برنامه سازماندهی شده تبلیغات نمایشگاهی هم نقایصی بودند که همچون سال گذشته در این دوره از نمایشگاه بین المللی فرانچایز و توسعه کسب و کار تهران ۱۳۹۷ تکرار شده بودند.

در خوشبینانه ترین حالت نمایشگاه توسعه کسب و کار ۱۳۹۷ تهران جز در چند غرفه ابتدایی سالن ۴۱ که تمرکز بر برگزاری جلسات و آموزش های حضوری بصورت غیر متمرکز داشتند و شاید نوعی گشت و گزار نمایشگاهی موضوع جالب توجه دیگری در خود نداشت.

در نهایت باید بگوییم که به عقیده ما، دومین نمایشگاه بین المللی فرانچایز و توسعه کسب و کار تهران۱۳۹۷ با تمام مشکلات یاد شده دارای نقاط ضعف بسیاری بود. شاید بهتر باشد ، کمی به بهبود وضعیت آن پرداخته و ضمن استفاده از تجربیات و پتانسیل های موجود کسب و کار در تهران و مراکز خصوصی و دانشگاهی موجود اقدامات شایسته و ماندگاری در جهت توسعه به حق کسب و کارها آن هم در شرایط فعلی اقتصادی و شرایط تاب آوری صورت پذیرد. به هر حال این نمایشگاه را عمدتا بخش های دولتی، خصوصی٬کسب و کارهای پیشرو٬کسب و کارهای مترقی٬ مراکز آموزشی قوی در حوزه کسب و کارها و مشاغل روز و نوآورانه و… تشکیل می دهند.

اگر شما هم موفق به بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی فرانچایز و توسعه کسب و کار تهران۱۳۹۷شده اید، می توانید تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 گروه مشاورانحقوقیکسب و کار در  دومین نمایشگاه توسعه کسب و کار تهران

امسال هم ٬ همچون سال گذشته گروه حقوقی مشاوران کسب و کار به مدیریت سرکار خانم هنگامه عسگری در کنار سایر شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی فرانچایز و توسعه کسب و کار تهران حضور داشته و ضمن تعامل با سایر شرکت ها و مجموعه های شرکت کننده در نمایشگاه به معرفی و ارایه خدمات حقوقی و مشاروه ای و فروش به معرفی  محصولات و خدمات خود پرداخت.

گروه حقوقی کسب و کار-هنگامه عسگری

بخشی از کارنامه عملکرد گروه حقوقی در دومین نمایشگاه توسعه کسب و کار تهران

  • گروه  مشاوران حقوقی کسب و کار در روزهای نمایشگاه( ۱۲ دی ۱۶ دی ماه) با ارائه مشاوره حقوقی به صاحبان و مدیران کسب و کارها ، میزبان تعدادی از بازدیدکنندگان و علاقه مندان به موضوعات مختلف توسعه کسب و کار بوده اند. از دیگر برنامه های این غرفه پرپایی استند دریافت هدایای حقوقی رایگان برای بازدیدکنندگان عزیز بوده که با استقبال زیادی روبرو شده .

آشنایی با بخشی از خدمات ما در گروه حقوقی مشاوران کسب و کار:

ما در گروه حقوقی مشاوران کسب و کار می خواهیم در مسیر موفقیت کسب و کارتان همراه شما باشیم تا شما را گام به گام پیش ببریم و به شما بگوییم که باید برای داشتن کسب و کار قانون مند و تنظیم و تکمیل یک قرارداد چه قدمی بردارید تا به یک فرد حرفه ای در کسب و کارتان  و کسب و کاری پر رونق و سودمند تبدیل شوید .

برای ساخت یک کسب و کار معتبر ، دور کردن رقبا ، هماهنگ کردن تصمیمات و انتخاب ها با قوانین و ضوابط ، بهره مندی از یک مشاور حقوقی و داشتن قراردادهای درست و اصولی یک اصل ثابت شده است.

همین حالا می توانید برای هماهنگی وقت مشاوره این ماه با واحد ارتباط با مشتریان و شماره ۰۹۳۹۸۵۵۷۵۴۸ تماس بگیرید و اولین اقدام مهم را بردارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.