گزارش نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۸

0 6

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ (در حوزه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ) با تمام تردیدها در برگزاری ، طبق زمان اعلام شده از تاریخ ششم لغایت نهم مرداد ماه ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

الکامپ چیست؟

شاید بتوان ادعا کرد که نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد. در این نمایشگاه که آخرین دستاوردهای سخت افزار و نرم افزار و مشاغل مرتبط با آن به علاقمندان معرفی و عرضه می گردد و در واقع ایام این نمایشگاه فرصتی بسیار مناسبی می باشد برای آشنایی،تبادل نظر و شبکه سازی برای شرکت کنندگان و علاقه مندان و فعالین این حوزه خواهد بود.

الکامپ امسال

در الکامپ ا مسال حدود ۴۰۰ استارتاپ در سالن‌های الکام‌استارز (سه سالن) و در غالب سه گروه حضور داشتند:

گروه اول :این گروه که تعداد آنها قابل توجه هم بود ، استارتاپ‌هایی هستند که از مرحله ایده فراتر رفته‌اند و اقدامات اولیه برای تجاری‌سازی طرح‌هایشان را طی کرده‌اند که به واقع با شور و انگیزه بالایی در نمایشگاه حاضر و به ارائه طرح و محصوا خود می پردازند.

گروه دوم : این گروه که گاه ایده ای را به اجرا نرسانده اند و بیشتر هدفشان از حضور در نمایشگاه  یافتن سرمایه‌گذار، شتابدهنده یا دریافت مشاوره در الکام استارز حضور پیدا کنند.

گروه سوم :شامل استارتاپ‌هایی می‌شود که درخواست حضور در غرفه‌های بزرگ را نیز دارند. این دسته طبق تعرفه‌های رسمی شرکت سهامی نمایشگاه‌ها می‌توانند در نمایشگاه الکامپ و سالن الکام استارز حضور داشته باشند.

الکامپ امسال با تفاوت فضا سازی نسبت به سال گذشته و متاثر از شرایط نا متعادل اقتصادی تقریبا با استقبال خوبی روبرو شد.

آنچه ما در این نمایشگاه مشاهده کردیم ، میزان علاقه و استقبال بازدیدکنندگانی که با گروه سنی میانگین بیست و پنج سال و با تفکیک جنسیتی غالب مردانه برگزار شد.

چند موردی که در الکامپ امسال بسیار قابل مشاهده بود:

۱- کاهش حضور کسب و کارهای کوچک

۲- کاهش حضور مراکز شتاب دهنده و تسهیل گر

۳- کاهش حضور مراکز سرمایه گذاری

۴- رواج نوعی بی انگیزگی داخلی در مجموعه های استارتاپی

۵-تنوع در ارائه و معرفی برخی از غرف

۶-حضور فعالان رسانه های خبری

در حین بازدید از سالن ها و غرفه های این نمایشگاه سری هم زدیم به غرفه برخی از دوستان و فعالین حوزه کسب و کارها .

غرفه خانه استارتاپ کرج ، ایده پردازان،غرفه گروه تحقیقاتی حسن زارعی،گروه دانشگاهی مدرسان، مدرسه استارتاپی و….

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.