گزارش همایش حقوقی استارتاپ ها

2 2

طبق اعلام قبلی رویداد Legal Day با هدف شناسایی چالش های حقوقی کسب و کارهای نوپا و ارائه راهکارهای مناسب ، در یک روز داغ تابستانی، جمعه مورخ ۲۹ تیرماه در سالن همایش های دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

در این همایش که به همت شرکت نو آفرینان برای اولین بار ، در دو بخش صبح و بعدازظهر برگزار شد ، تعدادی از حقوقدانان و صاحبان استارتاپ ها و فعالین این حوزه حضور داشتند که موضوعاتی همچون :

۱-ده اشتباه حقوقی موثر در شکست استارتاپهای ایرانی.

۲-الزامات ثبتی و مجوزهای مورد نیاز برای کسب و کار

۳-اصول حاکم بر قراردادهای کسب و کارهای نوپا

۴-چگونگی حل و فصل اختلافات در کسب و کارهای نوپا

۵-قراردادهای سرمایه گذاری

۶-مالکیت فکری، کپی رایت محتوا، ایده و حقوق مولف

و… مطرح شد.

همچنین در این رویداد، یک پنل جمعی با محوریت “بررسی موانع و کاستی های قانون ایران در مسیر ایجاد و رشد کسب و کارهای نوپا” با مشارکت تعدادی از مدیران شتابدهنده های کشور و مشاوران حقوقی کسب و کارها ( دکتر رضا کلانتری نژاد , ناصر غانم زاده , کاوه یزدی فرد , امیر سپاهی , هنگامه عسگری , محمد یونسی )برگزار شد. در این پنل مشارکتی، چالش های حقوقی و خلاهای قانونی پیش روی استارتاپ ها بیان شد.

در جمع بندی پرسش های طرح شده توسط حضار در این پلن به طرح مشکلات موجود در زیست بوم استارتاپ ها از منظر کارشناسان حقوقی و صاحبان استارتاپ ها پرداخته شد.

2 نظرات
  1. رضا براتي می گوید

    با سلام و خسنه نباشید … مقاله را خوندم و لذت بردم . به تازگی با واژه استارتاپ آشنا شدم و خیلی مشتاثقم که در این زمینه فعالیت کنم اما نقطه شروع ان رانمیدانم

    1. هنگامه عسگری می گوید

      سلام و سپاس از پیگیری شما.با آرزوی موفقیت و سلامتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.