گزارش کارگاه « آشنایی با قراردادها و قرارداد نویسی» در کرمان

0 15

چهارمین دوره «کارگاه های آشنایی با قراردادها و قراردادنویسی » جهت آشنایی مدیران ٬ صاحبان کسب و کارها وفعالین و علاقه مندان به حوزه کارآفرینی و کسب و کارهای نو در شهر کرمان به دعوت از موسسه فرهنگی آموزشی جوانه راه روشن در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۷ برگزار شد.

بنابر اعلام سایت ویکی پدیا استان کِرمان یکی از پهناورترین استان ایران و مرکز آن کلانشهر کرمان است. از استان‌های تاریخی ایران است.استان کرمان ۷ اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دارد و رتبه نخست ایران را از این حیث دارد.شهر کرمان، از جمله کلانشهر  بزرگ ایران محسوب می‌شود اما به واقع برای این محیط جغرافیایی با پتانسیل ثروت آفرینی تا چه حد زیرساخت ها و آموزش های مفید و کاربردی حوزه کسب و کار ارایه می گردد؟

کارگاه آشنایی با قراردادها و قراردادنویسی با حضور جمعی از صاحبان مشاغل در حوزه های متنوع برگزار شد که بر اساس سرفصلهای تعریف شده به موضوعات مقدماتی و بخشی از سرفصل های پیشرفته پرداخته شد.

در بخش‌ آغازین کارگاه قرارداد نویسی درباره این موضوع صحبت کردم که چرا قرارداد می‌نویسیم؟ و اینکه اصاصا تنظیم قراردادها چه اثر ماندگاری در کسب و کار ما خواهد داشت ٬ ایجاد یک سبک حرفه ای قدرتمند برای نمایش کسب و کارتان بین رقبا و مشتریان شما و از طرفی کمکی که می تواند به سرعت پیشرفت شما کند.

همچنین در مورد اصول کلی قراردادها همچون اصل آزادی قراردادها و حامیت اراده ها صحبت شد که افرارد مطابق ماده ۱۰ قانون مدنی در مکتوب کردند توافقات خود آزادند اما به شرطی که … .

کارگاه قرارداد نویسی

در بخش طرح سوالات ٬ شرکت کنندگان از تجربیات خود در قسمت قراردادهای مجموعه خود صحبت کردند و نکته تکراری این نقل تجربیات مغفول ماندن بحث قراردادها در شهر کرمان مانند بسیاری از شهر ها و سایر مجموعه ها است.

به واقع یکی از دلایل محروم ماندن و یا مغفول ماندن بحث قراردادها در مجموعه و کسب و کارها  این است که بسیاری از افرارد شناخت درستی از جایگاه قراردادها در اعتبار آفرینی کسب و کارهایشان ندارند و شاید به درستی قراردادها را نمی‌شناسد و متناسب با نیازها و ساختار و موضوع فعالیتی خود از تیپ های قراردادی مدون استفاده نمی کنند. در این کارگاه که بیش از ۴ ساعت طول کشید  به حاضرین توضیح داده شد که چگونه می‌توان شناخت درستی از اصول کلی قراردادها داشت و این موضوع چه تاثیری در بهبود ارتباط با مشتریان٬ شرکاء تجاری و رقبا دارد.

قبل از آن‌که نوشتن قراردادی را شروع کنیم باید در کنار مسایل حقوقی درباره آنچه قرار است در قرارداد نوشته شود، اطلاعات دقیق فنی داشته باشیم.به واقع یک قرارداد نویس باید به اندازه طرفین قرارداد به موضوع قرارداد اشرافیت داشته باشد و با اطلاع از تمام جزییات توافقات ایجاد شده از اصول حقوقی کمک گرفته و برای آن توافقات تعهدات و اهرم های اجرایی ٬ قابل اجرایی را در قرارداد درج کند. شاید این مثال دور از ذهن نباشد که یک قرارداد نویس مانند یک نویسنده باید ذهن خود را آزاد گذاشته و بدون هیچ محدودیت خاصی هر آن‌چه را که در روند اجرای توافقات متصور است را تحلیل و در پیش نویس خود مکتوب نماید و در نهایت بتواند تمام آن مکتوبات را با اصول قراردادها همراستا و متن حقوقی با ادبیات درستی را تنظیم نماید.

آشنایی با بخشی از خدمات ما

ما در این وب سایت می خواهیم در مسیر موفقیت کسب و کارتان همراه شما باشیم تا شما را گام به گام پیش ببریم و به شما بگوییم که باید برای داشتن کسب و کار قانون مند و تنظیم و تکمیل یک قرارداد چه قدمی بردارید تا به یک فرد حرفه ای در کسب و کارتان  و کسب و کاری پر رونق و سودمند تبدیل شوید .

برای ساخت یک کسب و کار معتبر ، دور کردن رقبا ، هماهنگ کردن تصمیمات و انتخاب ها با قوانین و ضوابط ، بهره مندی از یک مشاور حقوقی و داشتن قراردادهای درست و اصولی یک اصل ثابت شده است.

همین حالا می توانید برای هماهنگی وقت مشاوره این ماه با واحد ارتباط با مشتریان و شماره ۰۹۳۹۸۵۵۷۵۴۸ تماس بگیرید و اولین اقدام مهم را بردارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.