گزارش کارگاه ” کلیدی ترین نکات حقوقی کسب و کارها “

1 3

کارگاه” کلیدی ترین نکات حقوقی کسب و کارها”، طبق اعلام قبلی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ در مرکز مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویی جهاد دانشگاهی دانشگاه  تهران برگزار شد.

کارگاه پس از معرفی اولیه افراد شرکت کننده و حوزه فعالیتی خود و سرفصل های کلی که در سلسله جلسات کارگاه های حقوقی کسب و کارها مطرح به این پرسش پرداخت که چرا موضوعات حقوقی کسب و کارها به عنوان یکی از الویت های هر کسب و کاری تلقی می گردد.

در کارگاه “ کلیدی ترین نکات حقوقی کسب و کارها” ، شرکت‌کنندگان و تیم های استارتاپی حاضر ضمن آشنایی با مفاهیم اولیه حقوقی با شرایط قانونی در مدل های کسب و کار Freelancer , شرکت ها و اصول و قواعد تنظیم یک توافقنامه یا قرارداد داخلی بین اعضاء مجموعه کسب و کار  آشنا شدند. از طرفی نکاتی کوتاه راجع به تنظیم یک قرارداد نیز آموزش داده شد.

 

کارگاه حقوقی کسب و کارها
کارگاه حقوقی کسب و کارها

همچنین در این کارگاه به شرح کلیات قرارداد های سرمایه گذاری تیم های استارتاپی پرداخته شد، وقتی قرار است استارتاپی برای تامین هزینه های مورد نیاز خود سرمایه خارج از مجموعه را جذب کند ، بهتر است برای این سرمایه گذاری آیا قراردادی تنظیم کند یا نه و لازم است در این قرارداد چه موضوعات و الویت هایی لحاظ گردد.

بخش پایانی کارگاه هم به صورت کاملا اجرایی و کاربردی به بیان تنظیم یک قرارداد و شرح عنوان،طرفین ،موضوع و شروط یک قرارداد اختصاص داشت. با توجه به نظرسنجی به عمل آمده در کارگاه ، سوال و یا چالش غالب شرکت کنندگان موضوعات مرتبط با قرارداد ها بود، بیشتریت تایم کلاس به این مبحث اختصاص داده شد.

کارگاه کلیدی ترین نکات حقوقی کسب و کارها
کارگاه کلیدی ترین نکات حقوقی کسب و کارها

دقایق پایانی کارگاه هم ضمن پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان گرامی به پرسش و پاسخ و شنیدن تجربیات دوستان گرامی گذشت.

  • جالب است بدانید در انتهای کارگاه تصمیم بر این شد که تمامی شرکت کنندگان در یک گروه تلگرامی ضمن طرح سوالات حقوقی خود به اشتراک تجربیات و مسائل فرا روی مسایل قراردادی و حقوقی خود گذارند.

 

پیشنهاد ویژه ما :

جهت آگاهی از نکات کاربردی اصول قراردادها و افزایش مهارت خود در تنظیم قرارداد ها همین حالا در کارگاه کلیدی ترین نکات در تنظیم قرارداد ها ثبت نام کنید.

1 نظر
  1. علی بهرام پور می گوید

    بسیار عالی
    موفق باشید استاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.