چرا قرارداد نویسی؟

0 14

 قرارداد نویسی چیست:

قرارداد نویسی دوره ای کاربردی و ترکیبی است از علم حقوق و تجارت شما .

دوره قرارداد نویسی شما و کسب و کارتان تازه راه اندازی شده شما را برای ایجاد چهارچوب رفتاری و عملکردی حقوقی و تجاری آماده می کند.زمانی که شما با اصول کلی قراردادها و نحوه آن آشنا می شوید در واقع قاعده های مثلث توسعه کسب و کارتان را طرح ریزی می کنید زیرا به راستی درآمد سازی بدون مبنای حقوقی و استنادی پایدار نخواهد بود و دیر یا زود در پی حمله انکار و تردید رقیبان یا ابلاغ و اعلام های مراجع نظارتی و قضایی متزلزل خواهد شد.ما در دوره قرارداد نویسی تنها با شما در مورد تنظیم سند های مکتوب صحبت نمی کنیم  بلکه به شما خواهیم گفت که در تاریخ شرکت های بزرگ و غول های کسب و کار چطور اظهارات شفاهی یا کتبی به ظاهر ساده و بی اهمیت چطور به یکباره باعث فروپاشی سیستم ها و افت ارزش سهام شرکت ها و از بین رفتن سرمایه اعتباری و پولی آن ها شده است.

چرا قرارداد نویسی؟

دوره قرارداد نویسی ، باتوجه به شرایط روز تجاری و بازرگانی و اهمیت ویژه حفظ روابط معاملاتی با مشتریان و مخاطبان برای تمامی کسب و کارها می تواند در زمینه ایجاد روابط و چهارچوب پایدار اسناد تعهد آور حوزه کسب و کار شما برای شما کاربردی باشد.در دنیای پر چالش تجاری امروزه نمی توان به صرف در اختیار داشتن مکتوبات دال بر انجام معاملات اکتفاء نمود ، بلکه تامین حداکثری حقوق و منافع حال و آینده شما و کسب و کارتان در سایه ایجاد و تدوین اسناد تعهد آور و قراردادهای معتبر و قابل استناد محقق می گردد.

 قرارداد نویسی چه دوره ای است و شامل چه مطالبی می شود؟

دوره قرارداد نویسی شامل مطالبی می شود که در وهله اول شما را با اصول کلی و حاکم بر قراردادها آشنا می کند ، زیرا صرف نظر از رشته تخصصی و تجربه لازم است اول شما با ماهیت کلی و مفاهیم اولیه یک قرارداد و کلمات مترادف آن آشنا شوید و در مرحله بعد به جهت لزوم درج ارکان و تعهدات و حقوق و تکالیف طرفین در یک قرارداد لازم است با مبنای تعهد نویسی و شکل گیری تعهدات عمومی و اختصاصی هر قرارداد و توافقات فی مابین آشنا شوید و باتوجه به هدف ما در طراحی این دوره یعنی انتقال تجربیات قراردادنویسی و مشورت و مشاوره دادن به مدیران کسب و کارها به جهت منافع و محدودیت های قراردادها است. اما سرفصل های اصلی به قرار زیر است:

 • تعارف موجود در قراردادنویسی( عقد/قرارداد/معامله/تفاهم نامه/توافقنامه/الحاقیه/متمم/پیمان/ متمم و…)
 • اصول کلی حاکم بر قرارداد ها

– اصل آزادی بر قراردادها

– اصل حاکمیت قراردادها

 • ارکان قراردادها
 • مذاکرات پیش قراردادی
 • مواد قراردادی
 • عنوان قرارداد
 • طرفین قرارداد
 • مدت قرارداد
 • مبلغ قرارداد
 • تضامین قرارداد
 • فسخ قرارداد
 • فورس ماژور
 • حل اختلاف و داوری
 • شروط قرارداد

– عدم واگذاری به غیر

– حفظ حقوق معنوی

 •       شیوه های حل اختلاف در قرارداد
 • داوری در قراردادها
 • و…

شرکت در قرارداد نویسی به چه کسانی توصیه می شود؟

دوره قرارداد نویسی ، دوره ای مختص به فارغ التحصیلان رشته حقوق و حقوق خوان ها نیست. در عین حال که داشتن تحصیلات در رشته حقوق در دوره قرارداد نویسی می تواند به درک مفاهیم و اسلوب قراردادنویسی بسیار کمک کند ولی شرط واجبی برای شرکت در این دوره نیست.مطالب این دوره طوری طراحی شده برای کسانی که حداقل یکبار با متن یک قرارداد روبرو شده باشند و یا قراردادی را امضاء کرده باشند هم قابل استفاده است . سعی ما بر این بوده است که با جمع آوری سوالات متداول فعالین کسب و کار در حوزه های مختلف اعم از کاری و استخدامی، مالی و سرمایه گذاری، شراکت ، پیمانکاری، فروش و… بتوانند

معرفی دوره قراردادنویسی در کانال آپارات

” rel=”noopener” target=”_blank”>معرفی دوره قرارداد نویسی

 

دوره های قرارداد نویسی قبلی و نظر شرکت کنندگان

دوره قرارداد نویسی تاکنون به غیر از شهر تهران در البرز، بوشهر، قزوین، کرمان هم بر گزار شده است .

چطور در قرارداد نویسی ثبت نام کنیم؟

دوره قرارداد نویسی بصورت فصلی در شهرها و مراکز دانشگاهی مختلف برگزار برگزار می گردد که به فراخور اکثریت شرکت کنندگان ممکن است در سطح مقدماتی، عمومی و ویژه کسب و کارهای نو برگزار گردد.موضوعی که ما همواره به آن تاکید داشته ایم ، به روز رسانی محتوا و اسلایدهای این دوره در هر بار برگزاری باتوجه به نظر و بازخوردهای شرکت کنندگان و تجربه های قراردادنویسی در بخش ها و شرکت های مختلف همکار است و به این موضوع به خود می بالیم که تمام تلاش و مساعی علمی و عملی خود را می کنیم تا ساده ترین و کاربردی ترین و به روز ترین محتوا را به حضور شرکت کنندگان گرامی تقدیم کنیم.

تاریخ های برگزاری دوره قرارداد نویسی ضمن اعلام از طریق سایتhenhamehasgari.com از طریق شبکه های اجتماعی ما در صفحه اینستاگرام هنگامه عسگری ،صفحه تلگرام هنگامه عسگری ، صفحه لینکدین هنگامه عسگری اعلام می گردد همچنین شما می توانید با قسمت ارتباط با مشتریان سایت بصورت مستقیم با شماره ۰۹۳۹۸۵۵۷۵۴۸ تماس حاصل فرمایید .

مدرس قرارداد نویسی

دوره قرارداد نویسی پیش رو با تدریس سرکار خانم هنگامه عسگری مدرس و مشاور حقوقی کسب و کارها و تنظیم امور قراردادها همراه است.

کارشناس ارشد حقوق

دانش آموخته دوره های حقوقی ( اصول کلی قراردادهای داخلی و بین الملل-شرایط برگزاری مناقصات و مزایده-شرایط اجرای قانون نحوه تملک اراضی-تفکیک و افراز شرایط قانونی اجرای آن-آشنایی با کمیسیون های شهر و شهرداری-حقوق شهروندی-نحوه طرح دعوی در دیوان عدالت اداری و…)
دانش آموخته دوره های کسب و کار

دانش آموخته دوره های استادی کارآفرینی         

دانش آموخته دوره های شخصیت شناسی

۱. نویسنده کتاب “ده ثانیه” مدیریت ثانیه های یک مذاکره.

۲. مشاور کسب و کارها و مدیر گروه حقوقی مشاوران کسب وکار .

۳.مدرس دانشگاه آزاد اسلامی و برگزار کننده کارگاه های حقوقی و امور قراردادها برای کسب و کارها،کارآفرینان، کسب و کارهای نو، استارتاپ ها سابقه همکاری با شهرداری تهران به عنوان کارشناس ۱۲حقوقی مرکز.

۴. سابقه همکاری با مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی  ، دانشگاه تهران، دانشگاه بین المللی امام خمینی پارک علم و فناوری البرز،بوشهر، و…

۵. کارشناس آیتم حقوقی برنامه ایده پردازان در آپارات

۶. مشاور حقوقی . امور قراردادهای تیم های استارتاپی

۷ . مدرس و برگزار کننده کارگاه های علمی در خصوص کسب  و کارهای نو، موضوعات حقوقی مرتبط با کسب و کارها من جمله آشنایی با اصلاحات حقوقی، قراردادها و قرارداد نویسی، تاسیس شرکت، تنظیم اساسنامه و…

۸. همکاری و ارائه مشاوره در چندین سایت خبری و مشاوره ای، برنامه های تلویزیونی و رادیویی در خصوص موضوعات حقوقی کسب و کارها

و….

پیشنهاد ویژه برای قرارداد نویسی

چرا باید برای تنظیم قرارداد ها به مشاور حقوقی قراردادها مراجعه کرد؟

علت این امر را می توان تسلط مشاور حقوقی امور قراردادها به کل مجموعه قرارداد دانست چرا که بسیاری از نکات توسط ذینفعان قرارداد ممکن است بصورت مخفی باقی بماند و این خود ضرر بسیار بزرگی را متوجه شرکا می نماید.

مشاور حقوقی قراردادها در تنظیم قراردادها، به شما کمک می کند که شرایط لازم و ضروری جهت اجرای موضوع قرارداد  را در انواع قراردادهای سرمایه گذای، قراردادهای مشارکت و همکاری ، قراردادهای کاری و استخدامی و قراردادهای استارتاپی  در نظر گرفته و قراردادهای معتبری تنظیم نمایید.

مراحل تنظیم قرارداد  توسط مشاور حقوقی قراردادها

 1. شما نیاز به وقت مشاوره آنلاین/تلفنی /حضوری با مشاور امور قراردادها در امور قراردادها دارید. (برای دریافت وقت با شماره تماس: ۰۹۳۹۸۵۵۷۵۴۸ دفتر تماس حاصل فرمائید-اطلاعات تکمیلی در صفحه تماس با ما)
 2. پس از گرفتن وقت و هماهنگی، جزئیات قرارداد و توافقات مربوط به آن را برای مشاور شرح داده و در صورت لزوم قرارداد را امضاء می کنید.
 3. در این مرحله مشاور حقوقی قراردادها مراحل قانونی و توضیحات لازم را برای تنظیم قرارداد را انجام خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.