گزارش نمایشگاه اینوتکس

2 3

در شروع فصل تابستان گرم، بعد از تحولات نرخ ارز و افت واحد پول ریال، هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری (INOTEX 2018) در حالی در بوستان گفتگو تهران آغاز به فعالیت کرد که غالب کسب و کارها هنوز سردرگم ابهام و نگران سرمایه های بکارگرفته خود هستند.

در این نمایشگاه که از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برگزار گردید بسیاری از کسب و کارهای نوآورانه، استارتاپ ها کوچک و بزرگ، مراکز شتاب دهنده و تسهیل گر شروع کسب و کار و شرکت های دانش بنیان و برخی دانشگاه های کشور حضور داشتند. 

 

اینوتکس چیست؟

اینوتکس یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی ایران است که بیش از ۱۰۰۰ نفر در قالب کسب و کار در آن شرکت می‌کنند و روزانه بیش از دو هزار بازدیدکننده دارد. موضوع اصلی این نمایشگاه «شهر هوشمند» است.

بخش های مختلف نمایشگاه اینوتکس:

بخش نمایشگاهی: بخش نمایشگاهی که اصلی‌ترین بخش اینوتکس ۲۰۱۸ که در واقع همان بخش نمایش دستاوردها و معرفی خدمات خواهد بود.

 • رویدادهای تجاری: رویدادهای تجاری به‌منظور از بین بردن فاصله‌ی بین مخترعان، نخبگان، سرمایه‌پذیران و سرمایه‌گذارها ایجاد شده‌اند تا با استفاده از این بستر، بتوان فاصله‌ی موجود بین گروه‌های مختلف کسب و کار را از بین برد و فرصتی برای تعامل و پیشبرد اهداف تجاری ایجاد کرد.
 • رویدادهای ترویجی: رویدادهای ترویجی با هدف شناساندن بیش از پیش نمایشگاه اینوتکس فعالیت می‌کند .
 • خدمات سرمایه‌گذاری مشترک: جهت معرفی بسترهای سرمایه گذاری و سرمایه پذیری هم در بخش داخلی و هم در بخش خارجی و دعوت از فعالان و سرمایه گذاران خارجی .

نکات جالب نمایشگاه اینوتکس:

جالب است بدانید طی بازدید چند ساعته در این نمایشگاه داشتم، در طبقه پایین این نمایشگاه یک استیج جالبی طراحی شده بود که بر اساس زمان بندی انجام شده تعدادی از فعالان و اساتید حوزه نو آوری های روز به بیان تجربیات و اشتراک گذاری دانش و اطلاعات و پرسش و پاسخ با حاضرین پرداختند.

2 نظرات
 1. م.ج می گوید

  از این که افرادی چون شما در این اوضاع نابسامان اقتصادی فعالیتشون رو در بستر کسب و کار های نوین طرح ریزی میکنن که هم میتونه درامد از باشد هم امید بخش از طرف خودم کمال تشکر را دارم و امیدوارم بیش از پیش به اهدافتون که قطعا علاوه بر کسب منفعت شخصی وپیشرفت در حوزه فعالیتتون هست به رشد و تعالی این حوزه ی نو ظهور کمک کنید . متشکرم

  1. هنگامه عسگری می گوید

   سپاس از اظهار لطفتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.